★★★★★ 4.1 107 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by frankfurtersprungfeder.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 14 in. Outside Diameter x 4 in. Inside Diameter x 1 in. Projection x 4-3/4 in. Canopy
  • Crisp detail with huge collection of exclusive designs
  • Can be cut, drilled, glued, nailed or screwed with common tools
  • Ready for paint or faux finish. Add a high-end upgrade inexpensively
  • Instant renovation with minimal time and effort. Every style comes in multiple sizes and options
UPC 192770559465
Color White
Material Expanded Cellular PVC
Item Form Round, Flat
Brand Name Ekena Millwork
Item Shape Rectangular
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 1.92 Pounds
Part Number CMP14EY2-04000
Grade Rating Commercial
Manufacturer Ekena Millwork
Model Number CMP14EY2-04000
Item Diameter 14 Inches
Item Type Name Ceiling Medallion
Item Dimensions 8.5 x 15.5 x 3.25 inches
Number of Items 1
Included Components Ceiling Medallion
Global Trade Identification Number 00192770559465
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
107 ratings | 44 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (82)
4 stars
7% (7)
3 stars
4% (4)
2 stars
2% (2)
1 star
10% (11)